کارخانه غبارگیر

محیط زیست و نیروی انسانی، دو عنصر مهم و بی مانند در چرخه ی تولید می باشند و توجه به حفظ و سلامتی آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

شرکت صنایع فولاد مشیز بردسیر ، بعنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات فولادی استاندارد، با اتخاذ استراتژی تولید سبز، نسبت به حفظ سلامت نیروی انسانی شاغل، کاهش میزان آلودگی­ها از طریق احداث کارخانه جذب گردوغبار و تلاش برای حفظ محیط­زیست شهرستان بردسیر که یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان کرمان می باشد، اهتمام ویژه­ای دارد. این رویکرد دلیل مهمی بود تا احداث کارخانه جمع آوری گردوغبار ( از نوع بگ هاوس ) از ابتدای طرح جامع فولاد سازی در دستور کار مدیریت و کارشناسان فنی این شرکت قرار گیرد، به همین منظور پس از انجام مطالعات کارشناسی لازم، با نگاه به موقعیت خاص جغرافیایی منطقه و بررسی شرایط شرکتهای معتبر خارجی و داخلی، جهت اجرای هرچه بهتر و سریعتر این طرح، از بین دو شرکت خارجی و داخلی، در نهایت یکی از شرکت های ایرانی دارای صلاحیت، برای اجرای طرح انتخاب گردید، در این مسیر با توجه به وجود توانایی های بالقوه موجود در استان کرمان و نظر مساعد مدیریت عالی سازمان بر استفاده حداکثری از صنایع درون استانی، مقرر شد با نظارت کامل تیم کارشناس فنی کارخانه، کلیه عملیات طراحی، ساخت، راه اندازی و مهندسی پروژه، توسط شرکت مهندسی انجام شده و ساخت، نصب و راه اندازی به یکی از صنایع درون استانی سپرده شود.

با آغاز عملیات اجرایی در زمستان سال ۱۳۹۳ خاک برداری و تسطیح زمین انجام و به طور همزمان عملیات ساختمانی و ساخت تجهیزات مکانیکی شروع گردید. و در ادامه از پاییز سال ۱۳۹۴ نصب تجهیزات بر روی فونداسیون ها، سفارش ماشین آلات و دستگاههای الکتریکی لازم صورت گرفته است. در طول اجرای پروژه تا کنون تمامی مراحل خرید، ساخت، انتقال و نصب با سرعت و دقت کامل مطابق برنامه زمان بندی شده انجام شده است.

با توجه به اهمیت راه اندازی این کارخانه در رعایت بهداشت محیط زیست و اهمیت ویژه به تکریم نیروی انسانی و سلامت منطقه، امیدواریم با همت همه ی تلاشگران شرکت صنایع فولاد مشیز بردسیر ، انجام پروژه ی مهم کارخانه جمع آوری گرد و غبار هرچه زودتر و مطابق با برنامه پیش بینی شده به نتیجه رسیده و بهره برداری از آن آغاز شود.

%d8%ba%d8%a8%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1-1           %d8%ba%d8%a8%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1-3